13Feb
By: Kristers Rimšāns On: 13. februāris, 2020 In: Posti Comments: 0

Vidusskolēnu un studentu biznesa simulācijas spēļu konkursa “Bizness 24h” 2020 pirmā kārta norisinājās šī gada 5. februārī . Konkursā dalībai sevi pieteica 740 vidusskolēni un studenti no visas Latvijas, kuri pirmās kārtas ietvaros radīja praktiskus risinājumus airBaltic gadījuma izpētes situācijai, lai noskaidrotu ideju dzīvotspēju, kā arī noskaidrotu 200 veiksmīgākos un prasmīgākos konkursa dalībniekus, kuri turpinās cīņu 2. kārtā.

Konkursa pirmās kārtas ietvaros dalībnieki risināja airBaltic un Banku augstskolas īpaši sagatavoto business case study jeb gadījuma izpētes uzdevumu. Kā jau iepriekš tika ziņots, šogad konkursa norisē visievērojamākās pārvērtības piedzīvoja konkursa pirmā kārta, kuras koncepts tika pilnībā mainīts. Dalībniekiem tika sniegta iespēja piedalīties konkursā ne tikai klātienē, Banku augstskolas telpās, bet arī attālināti ar tiešsaistes palīdzību.

Dalībnieku komandas 12 stundu garumā iepazinās ar unikālu un ierobežotas piekļuves informāciju par biznesa procesiem, veica dažādus kontroluzdevumus, kurus prezentēja un noteica airBaltic pārstāvji, un strādāja pie reālu izaicinājumu risināšanas. Visas konkursa dalībnieku komandu izstrādātās un piedāvātās idejas gadījuma izpētes ietvaros tika nodotas airBaltic pārstāvjiem, lai uzņēmums iepazītos ar tām un, iespējams, ieviestu šos risinājumus reālajā dzīvē. Gadījuma izpētes metode ļauj dalībniekiem iepazīties ar reālu informāciju par uzņēmuma līdzšinējām biznesa aktivitātēm, analizēt pieejamo informāciju un finanšu datus, lai nonāktu pie savas unikālās idejas problēmas risinājumam.

Šī metode ļauj komandu dalībniekiem iejusties uzņēmuma vadītāju un konsultantu lomās, simulējot stratēģijas izstrādes procesu, veicot reālus finanšu aprēķinus, kā arī plānojot mārketinga un komunikācijas aktivitātes.

Šajā kārtā tika pārbaudīta dalībnieku prasme sastrādāties komandās un to zināšanas par uzņēmējdarbību. Kā paši dalībnieki vēlāk atzina –  katrs komandas dalībnieks varēja atklāt, iepazīt un pierādīt savas stiprās puses, darbojoties ar pieejamās informācijas analizēšanu, jaunu ideju izstrādi, tehniskā noformējuma izveidi un rezultāta demonstrēšanu. Konkursa dalībnieki atzina, ka jutās iedvesmoti, ka tik veiksmīgs uzņēmums kā airBaltic uzticēja savu gadījuma izpēti Latvijas jauniešiem, lai tie sniegtu pavisam svaigu redzējumu situācijas risinājumam. Dalībnieki savās fināla prezentācijās iekļāva idejas gan par jaunu produktu izstrādi, gan meklēja risinājumus izaicinājumam – kā pielāgoties strauji mainīgajai patērētāju uzvedībai.

Pēc mazāk kā nedēļas konkursa otrajā kārtā 20. un 21. februārī divi simti ar biznesa domāšanu apveltītie jaunie prāti tiksies Banku augstskolas telpās, lai šoreiz izspēlētu valsts politisko un ekonomisko procesu simulāciju spēli “Prezidents – papildinātais”. Šīs kārtas laikā tiks pārbaudītas problēmu risināšanas, organizācijas stratēģijas, finanšu plānošanas, efektīvas komunikācijas un sadarbošanās komandā prasmes. Taču tikai divdesmit piecas komandas, kuras sevi vislabāk parādīs otrajā kārtā, turpinās cīņu konkursa trešajā kārtā jeb finālā.

Konkursu organizē Banku augstskolas Studējošo pašpārvalde sadarbībā ar Banku augstskolu, Nordic Training International, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru, Swedbank, airBaltic un informatīvajiem atbalstītājiem Dienas Bizness. Komandas sacenšās savā starpā ne tikai par “Biznesa Guru 2020” titulu, bet arī par vērtīgām balvām no pasākuma atbalstītājiem: 800 EUR naudas balvu no Swedbank, atlaidi studijām Banku augstskolā 1500 EUR apmērā, biznesa apmācībām no Nordic Training International, kā arī citām vērtīgām sponsoru balvām.