23Nov
By: Kristers Rimšāns On: 23. novembris, 2020 In: Posti Comments: 0
Jau nākamnedēļ sāksies pieteikšanās uzņēmējdarbības uzsākšanas konkursam “Bizness24h”! Lai iepazīstinātu Jūs ar šī gada konkursu un ko Jūs no tā varat sagaidīt, 2021. gada “Bizness24h” galvenā organizatore, Banku augstskolas bakalaura programmas “Uzņēmējdarbības vadīšana” 4. kursa studente Elīna Peiseniece sniedza atbildes uz pāris jautājumiem.
Elīnai Peiseniecei šis ir pirmais gads kā “Bizness24h” galvenajai konkursa organizatorei! Varbūt pēc iepazīšanās ar gaidāmo konkursu un Elīnu, arī Jums radīsies iedvesma kāpt pāri savām robežām un tiekties uz panākumiem!
1. Kas Tevi pamudināja iesaistīties Bizness24h organizēšanā?
Ar Bizness24h esmu jau pazīstama aptuveni 6 gadus, kad par to pirmo reizi dzirdēju vidusskolā. 2018. gadā pati 1. kursa ietvaros piedalījos, taču tālāk par 1. kārtu neizdevās tikt. Taču 2019. gada rudenī 2020. gada konkursa vadītāja Evelīna mani uzaicināja piedalīties organizēšanā un atbalstīt dalībniekus. Izejot cauri šim procesam, acis par Bizness24h tiešām iedegās, un es saskatīju īsto konkursa potenciālu un mērķi. Redzēju, kā dalībnieki attīstās, dzirdēju, ko viņi vēlas pateikt un uzlabot. Tā kā jau vairākus gadus jauniešu attīstība man ir svarīga un tuva tēma, un projektu organizēšana arī nav sveša lieta, kad nāca laiks pieteikties nākamajam konkursa vadītājam, nolēmu pati sevi izaicināt un paķert vēl pēdējo iespēju piedalīties šajā brīnišķīgajā projektā pirms esmu noslēgusi studijas Banku augstskolā.
2. Kas ir lielākais izaicinājums organizējot šī gada Bizness24h?
Nenoteiktība. Šobrīd gan Latvijā, gan valstī situācija mainās, ja ne ik dienu, tad ik nedēļu. Tieši tāpēc šī gada organizēšana ir īpaši izaicinoša. Ir jāizstrādā vairāki darbības plāni, vai arī jābūt spējīgam pielāgot esošās idejas jaunajiem apstākļiem. Tomēr par spīti grūtībām, kā konkurss, kas atbalsta uzņēmējdarbību, vēlamies parādīt, ka uzņēmumam pie pirmajām grūtībām nav jāapstājas un ir jāmeklē jauni risinājumi. Tāpēc, lai arī kādi būs apstākļi, konkurss turpinās norisi.
3. Ar ko būs īpašs šī gada Bizness24h?
Jau iepriekšējos gados esam likuši uzsvaru uz īstu uzņēmumu analīzi un sadarbību ar tiem, taču uzskatu, ka šogad tas tiks īpaši izcelts. Papildus tam, šogad fokusēsimies uz defekta pārvēršanu par efektu ar tēmas “e-komercija” ieviešanu konkursa 2. kārtā. Šī tēma kļūst arvien aktuālāka uzņēmēju vidū un pašlaik to var uzskatīt arī par pamata nepieciešamību, lai uzņēmums izdzīvotu. Tad centīsimies ar dažādu paņēmienu palīdzību attīstīt nepieciešamās prasmes konkursa dalībniekos.
4. Uz ko šī gada Bizness24h dalībniekiem ir jābūt gataviem?
Viennozīmīgi izkāpt no komforta zonas. Uzskatu, ka izaugsme sākas tad, kad cilvēks jūtas neērti. Arī uzņēmējdarbība rodas tad, kad ir zināmi riski un ne vienmēr ir droši. Taču tā tiek sasniegti lieli mērķi. Protams, jābūt gataviem pavadīt daudz laika tiešsaistē, bet ne tikai klausīties vai vērot, bet arī sadarboties un piedalīties, jo tā noteikti būs liela daļa no konkursa.
5. Vai ir kaut kas, ko vēlies novēlēt šī gada Bizness24h dalībniekiem?
Nenobīties no izaicinošā. Vienā dienā apskriet pasaulei ir grūti, ja ne pat neiespējami, taču, ja to dari pa mazam gabaliņam vienā reizē, arī tas ir sasniedzams!