Īsumā

Pretendenti, kuri pieteikušies dalībai konkursā, piedalīsies pirmajā kārtā (07.03.2023).

Tālāk uz 2. kārtu tiks izvirzītas līdz 66 labākajām komandām jeb līdz 200 dalībniekiem (03.04-04.04.2023.).

Veiksmīgākās 20 komandas jeb 60 dalībnieki spēkosies savā starpā, lai konkursa 3.kārtā parādītu savu sniegumu un prezentētu savus rezultātus žūrijai (17.04. – 20.06.2023.).

Konkursa nolikums pieejams ŠEIT

Business case study jeb gadījuma izpēte – 7.martā

Uz konkursa pirmo kārtu ir aicināti pieteikties visi, kuri ir gatavi sevi izaicināt un pielietot zināšanas par biznesu realitātē. Katra 3 cilvēku dalībnieku komanda strādās pie  business case study  risināšanas. Komandai tiks piešķirta reāla uzņēmuma aktuālā problēma un vairāki ar to saistīti problēmjautājumi. No komandām tiks sagaidīti īstenojami risinājumi problēmas atrisināšanai. Komandām būs iespēja strādāt klātienē un tiešsaistē un konsultēties ar jomu profesionāļiem – mentoriem, pie kuriem varēs vērsties pēc padoma. Konkursa 1.kārta norisināsies vienas dienas garumā. Katrai komandai, vadoties pēc organizatoru norādītajām vadlīnijām, būs jāievieto tiešsaistē konkrēta formāta darbs ar problēmjautājumu risinājumiem, kuru organizatori rūpīgi izvērtēs, atbilstoši 1.kārtas vērtēšanas nosacījumiem.  

Pirmā kārta norisināsies latviešu valodā. 

Uz 2. kārtu tiks līdz 66 komandām jeb 198 dalībniekiem, kas sniegušas visaugstākos rezultātus 1.kārtas ietvaros. 

Biznesa simulācijas izspēle “Prezidents” (03.04.-04.04.2023.) 

2.kārtas ietvaros tiks izspēlēta Biznesa simulācija “Prezidents”, kurā piedalīsies līdz  60komandām jeb  180dalībniekiem.  

Otrās kārtas laikā komandām būs jāiejūtas īstā biznesa vidē kopīgi izspēlējot biznesa simulāciju spēli “Prezidents”. Dalībniekiem 2 dienu garumā, Banku augstskolas telpās būs iespēja pārliecināties par esošajām zināšanām, kā arī pilnveidot un iegūt pilnīgi jaunas kā biznesa vidē, tā arī valsts pārvaldes organizēšanā. 

Otrās kārtas noslēgumā labākās 20komandas jeb 60 dalībnieki iegūs ceļazīmi, lai piedalītos konkursa trešajā un noslēdzošajā kārtā un cīnītos par titulu “Biznesa Guru 2023″

Inovatīvā domāšana un izstrāde  (17.04.-20.06.2023.) 

Konkursa trešā kārta pulcēs 20 komandas jeb 60 dalībniekus, kuri būs pierādījuši sevi konkursa pirmajā un otrajā kārtā.   

Trešās un fināla kārtas laikā, komandām būs jāstrādā pie inovāciju izstrādes un inovatīvās domāšanas, kāda uzņēmuma produkcijas klāstam, piedāvājot ko jaunu un iepriekš neredzētu.  Dalībniekiem būs iespēja piedalīties ekspertu vakaros, kuru laikā varēs iegūt priekšstatu par inovācijām, uzņēmējdarbību, kā arī praktiskus padomus par inovāciju izstrādes un domāšanas pamatiem. Šajā kārtā tiks vērtēta komandu sadarbība, radošums, neatlaidība, komunikācijas prasmes, spēja pielietot jau esošus rīkos un inovāciju radīšana.  

Šīs kārtas ietvaros dalībnieki būs ieguvuši šajos apstākļos ne tikai ļoti būtiskas zināšanas, bet arī prasmes, kas nepieciešamas mūsdienu uzņēmējam. 

Trešās kārtas noslēgumā labākās 20komandas jeb 60dalībnieki prezentēs savu veikumu invovāciju sfērā speciālistu žūrijai, kura noteikts, kura komanda ir ieguvusi titulu Biznesa Guru 2023

Par konkursu „Bizness24h”

 • “Bizness24h” ir lielākais ikgadējais izglītojošais uzņēmējdarbības veicināšanas konkurss Latvijā, kas paredzēts vidusskolas vecāko klašu skolēniem un studējošajiem jauniešiem vecumā no 15 līdz 25 gadiem. Izmantojot sadarbības partneru sniegtos izaicinājumus, dalībniekiem tiek nodrošināta iespēja iejusties īstā biznesa vidē un izdzīvot darbpilna uzņēmēja ikdienas dzīvi. Konkurss norisinās 3 kārtās, dodot iespēju dalībniekiem gan pierādīt savas jau esošās iemaņas, gan iegūt jaunas prasmes, izmantojot jauniegūtās zināšanas praktiski.

  Konkursa galvenais mērķis ir izglītot un iedvesmot jauniešus, potenciālos uzņēmējus, attīstīt to talantus, kā arī iedrošināt tos savu ideju realizēšanā. Šī iemesla dēļ “Bizness24h” misija saistīta ar nākotnes līderu sagatavošanu, iedvesmošanu un  biznesa domāšanas aktualizēšanu tieši jauniešu lokā.

  “Bizness24h” nolikums pieejams ŠEIT.

Mērķi

 • Mudināt vidusskolēnus un studentus veidot vīziju par saviem nākotnes mērķiem , kā arī sniegt iespēju attīstīt savas zināšanas un iegūt jaunu pieredzi uzņēmējdarbības jomā.
 • Sagatavot potenciālos nākotnes līderus darba tirgū, ņemot vērā tendences un ekonomikas situāciju tirgus sfērā.
 • Attīstīt izpratni par biznesa domāšanas nozīmību un to pielietojumu praksē.
 • Veicināt jaunu un inovatīvu ideju radīšanu ar daudzpusīgiem risinājumiem.
 • Attīstīt prasmi risināt problēmsituācijas.
 • Iedrošināt un atbalstīt topošos vadītājus savas biznesa idejas realizēšanā. 
 • Sniegt vispārēju vizualizāciju biznesa jomā.

Misija

 • Ar prakstiskas darbošanās palīdzību, nodrošināt iespēju iejusties īstajā biznesa vidē, izdzīvojot darbpilna uzņēmēja ikdienas dzīvi.
 • Iedvesmot potenciālo uzņēmēju garu un parādīt iespējas, kā var veikt veiksmīgu uzņēmējdarbību, lai gūtu peļņu un attīstītu ekonomiku kopumā.
 • Sagatavot nākotnes līderus darbam mūsdienīgas tirgus ekonomikas apstākļos.
 • Attīstīt biznesa domāšanu, jaunu un inovatīvu pieeju risinājumiem.

Ieguvumi

 • Iziešana ārpus ierastajiem rāmjiem, jaunu prasmju un zināšanu iegūšana
 • Padziļinātāks ieskats mārketingā un inovāciju radīšanā
 • Kontakti dzīvei ar līdzīgi domājošiem jauniešiem
 • Grūdiens uzsākt savu biznesu
 • Iespēja sastrādāties komandā
 • Ticība sev, ka tu vari!