14Dec
By: Kristers Rimšāns On: 14. decembris, 2020 In: Posti Comments: 0

Lai iedrošinātu jaunos dalībniekus pieteikties konkursam “Bizness24h”, mēs turpinām bijušo dalībnieku interviju sēriju ar Luīzi Jackovsku, kura konkursā ir piedalījies jau 3 reizes. Diemžēl Luīzes komanda neieguva titulu “Biznesa guru”, taču arī bez uzvarēšanas konkursā viņa ir bijusi tikai ieguvēja. Šogad Luīze ir uzsākusi studijas Banku augstskolā un palīdz konkursa organizēšanā!

Iepazīsties ar Luīzes pieredzi konkursā “Bizness24h” un varbūt arī Tu radīsi iedvesmu iegūt brīnišķīgu pieredzi uzņēmējdarbībā!

Konkursa pieteikuma anketu vari aizpildīt šeit!

1. Cik reizes esi piedalījies Bizness24h?

Esmu bijusi konkursā 3 gadus pēc kārtas un varu droši teikt, ka vienmēr ir kas pilnīgi jauns un interesants- vai tā būtu pirmā kārta, vai otrā, vai pat trešā, vienmēr būs kas iepriekš nebijis, kas konkursu padara ļoti daudzveidīgu!

2. Kas Tevi pamudināja piedalīties Bizness24h?

Par Bizness24h pirmo reizi uzzināju uzsākot mācīties Rīgas Valsts 3. ģimnāzijā, kur programmas ietvaros dalība 10.klasē bija obligāta. Tajā gadā ar komandu tikām līdz 2.kārtai, ņemot vērā, ka uz finālu netikām, nospriedām, ka būs jāmēģina atkal, kaut vai tikai tāpēc, lai piedalītos un iegūtu jaunu pieredzi un kontaktus. Nākamajā gadā piedalījāmies atkal un tikām līdz pat finālam, tomēr sapratām, ka mums kā komandai svarīgākais posms bija tieši 2., kura laikā varējām ne tikai katrs iemācīties ko jaunu, bet arī vadīt valsti. Pēdējā gadā, nolēmām, ka ja esam uzsākušas, tad jāpabeidz un kā komandai jāpiedalās vēl pēdējo reizi- tikām uz finālu, lai arī tas jau notika hibrīdformātā, tas ļāva mums vēl labāk saliedēties kā komandai un kopīgi pabeigt savu dalību konkursā.

3. Kas ir iespiedies atmiņā no 2020. gada Bizness24h?

Noteikti 2.kārta, kad tikām ieliktas sarkanajā valstī (vienīgajā, kurā tiešām nevēlējāmies būt, jo vienmēr ir “komunistiskas”). Sākumā, kad mēs visa komanda bijām valsts vadībā, ļoti centāmies iztikt bez komunisma, tomēr beigās sanāca, ka tradīcijas lauzt nav tik viegli un pašas izveidojām komunistisku valsts vadību, lai spētu uzvarēt.

4. Kas, Tavuprāt, jums pietrūka, lai uzvarētu Bizness24h?

Atskatoties uz 2020.gada fināla rezultātiem, mēs nebijām tālu no pirmā trijnieka, tomēr, laikam mūsu lielākais trūkums bija produkta izvēle, jo no paša sākuma izvēlējāmies veidot produktu, kas būtu daudzfunkcionāls, inovatīvs un tajā pašā laikā ātri realizējams, tomēr tieši fināla laikā valstī tika ieviests ārkārtas stāvoklis, kā rezultātā viss pārgāja uz Online vidi un produkts nebija jārealizē, bet jāpasniedz tā ideja, un tajā brīdī idejas, kuras bija ļoti apjomīgas ilgtermiņa realizācijai, uzvarēja, jo vairs nebija tik svarīga produkta ātrā izveidošana pārdošanai.

5. Ko, Tavuprāt, Tu ieguvi no dalības Bizness24h?

Noteikti atmiņā paliekošas un sakāpinātas emocijas, daudz jaunus kontaktus un pieredzi, kā arī prasmi labāk darboties komandā un pašai ar sevi.

6. Vai plāno vēlreiz piedalīties Bizness24h?

Lai arī esot 1.kursa studentei, man ir iespēja piedalīties vēl vienu reizi konkursā, es to nedarīšu, jo ar komandu esam bijušas 3 gadus, kā arī izdarījušas visu tik tālu, cik vēlējāmies, pirms katra sākām studēt savā augstskolā un citā valstī. Es nevaru vairs būt Čujs komandā, kurā nav Ņuhs un Poņa! Un tomēr, jāļauj arī jaunajiem dalībniekiem tikt uz finālu!

7. Ko Tu novēli šī gada bizness24h dalībniekiem?

Noteikti izturību un labas idejas! Ņemot vērā, ka konkursa koncepts nedaudz mainās, lai tas varētu notikt Online vidē, būs nepieciešama izturība, lai tiktu līdz pašam galam un nepadotos, kā arī labas, jaunas, orģinālas un “sulīgas” idejas! Tas tomēr ir uzņēmējdarbības uzsākšanas konkurss, kurā visam pa virsu ir ideja. Un sakot no pieredzes, ne vienmēr vajag uzvarēt, reizēm pat pusceļā var saprast, kas ir svarīgākais tieši Tev un tavai komandai!